Івано-Франківське обласне управління лісового та мисливського господарства
Державне підприємство
"Калуське лісове господарство"
Головна
Прес-служба >>
Доступ до публічної інформації >>
Історія лісгоспу
Структура управління
Інформація для громадськості
Напрямки діяльності >>
Продукція >>
Законодавство
Лісова сертифікація
Фотовернісаж
Контакти
Корисно знати
Профспілка


КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ


Державне агентство лісових ресурсів УкраїниІвано-Франківське обласне управління лісового та мисливського господарстваУкраїнський лісовод

Калуська районна державна адміністрація


 

Я радий вітати Вас на офіційному веб - сайті державного підприємства «Калуське лісове господарство»  

Переконаний, тут Ви знайдете для себе цікаву і корисну інформацію про пріоритетні напрямки розвитку нашої галузі, товари та послуги, основні досягнення і подальші плани лісівників  ДП «Калуський  лісгосп.

Ми зробимо все можливе, щоб віртуальна екскурсія сторінками нашого веб - сайту була захопливою, яскравою, максимально інформативною. Тут відображені не тільки історія лісгоспу, а й сьогодення – чим і як живе колектив підприємства.

Основною метою діяльності підприємства  є організація ведення лісового господарства і використання лісових ресурсів на принципах невиснажливого і безперервного користування, яке має забезпечувати збереження лісів, охорону їх від пожеж, захист від шкідників і хвороб, посилення водоохоронних, захисних, санітарно-гігієнічних, оздоровчих та інших корисних властивостей лісів з метою  охорони здоров’я людейі поліпшення навколишнього природного середовища. Безперервне і невиснажливе раціональне використання лісових ресурсів передбачає планомірне задоволення потреб виробництва і населення в деревині і інші лісовій продукції, поліпшення породного складу і якості лісів, підвищення їх продуктивності.

 

 

Державне  підприємство  «Калуське лісове господарство» розташоване в північно-західній частині Івано-Франківської області на території Калуського, Долинського, Рожнятівського  і Галицького адміністративних районів та на землях м. Калуша. Лісистість зони діяльності державного підприємства нерівномірна і складає 11,1%. Ліси по території району розташовані нерівномірно, окремими урочищами і тільки північна частина  підприємства являє собою практично один великий вкритий лісовою рослинністю масив.

Загальна площа лісового фонду ДП «Калуський лісгосп» становить 21,0 тис. га, в т.ч. вкрита лісом - 19,8 тис. га. Рекреаційно-оздоровчі ліси становлять 20899,1 га, ліси природоохоронного, наукового, історико-культурного призначення  - 99,9 га.

Загальний запас - 3822,97 тис. м3.  Розподіл вкритої лісом площі в % за віком:- молодняки - 20 %; - середньовікові - 58 %; - пристигаючі - 12 %; - стиглі - 10 %; за породним складом: - хвойні - 13 %; - м'яколистяні  - 11 %;- твердолистяні - 76 %. Середній  приріст на 1 га вкритої лісовою рослинністю площі – 3,1 м3. По лісорослинному районуванню територія розташування лісів підприємства  відноситься до лісостепової зони таких районів: дубово-рівнинних лісів Придністров’я з висотами над рівнем моря 220 – 300 м  і ялицево-букових рівнинних лісів центрального Передкарпаття з висотами над рівнем моря 300 – 540 м.

Клімат району розташування лісгоспу – помірно-континентальний, який характеризується незначними коливаннями температур, відсутністю сильних морозів і досить значною вологістю повітря. Переважаючими є вітри західного направлення, середньорічна швидкість яких складає 4,0 м/с. Кількість опадів в літній період перевищує кількість опадів в зимовий період в 3,3 рази. Річна кількість опадів по території розподіляється нерівномірно, що пов’язано  з географічним розташуванням області.

Найбільш поширеними ґрунтами на території підприємства є дерново-слабопідзолисті, дерново - середньопідзолисті, дерново-підзолисті глеєві. Механічний склад ґрунтів – легкі суглинки. За ступенем вологості більша частина ґрунтів відноситься до вологих. На долю земель з надмірним зволоженням приходиться 2,2 % площі вкритих лісовою рослинністю земель. Болота займають площу 27,4  га. Територія  підприємства розташована в басейні р. Дністер  та  більш дрібних річок і чисельних потоків,  вздовж берегів яких виділені захисні смуги.

В цілому, клімат даного лісорослинного району є сприятливим для росту багатьох деревних і чагарникових порід. Це підтверджується наявністю в лісгоспі високопродуктивних і господарсько-цінних насаджень, а саме: дуб, бук лісовий, модрина європейська, ялиця біла, граб, липа серцелиста, клен, ясен та інших.

Державне підприємство задовольняє потребу в деревині населення Калуського адміністративного району.

Слід відмітити, що в останні роки проводиться значний обсяг ремонту лісогосподарських доріг де вони раніше були відсутні, що значно полегшує проведення рубок формування та оздоровлення лісів і рубок головного користування. Протяжність лісогосподарських доріг по території підприємства складає 508 км,  із них з твердим покриттям 78 км.  

Ще на початку 2014 року ДП "Калуський лісгосп" перейшов на електронний облік деревини. Цей процес цілковито грунтується на електронному документообігу. Його основу становить програмне забезпечення, що дозволяє контролювати всі етапи руху деревини, де облікову інформацію в повному обсязі передають  в електронному вигляді. Важливим результатом роботи системи є значне скорочення паперового документообігу та різних видів звітності між виробничими підрозділами підприємства. Під час лісозаготівель всю заготовлену деревину оснащують бірками, що мають штрих-код. Вони дозволяють надалі простежити рух деревини, починаючи від лісосіки і аж до споживача.

Заходьте, знайомтеся з нами! Сподіваємось, що наше віртуальне знайомство започаткує обмін діловими і бізнесовими пропозиціями. Лісгосп зацікавлений у співпраці з усіма небайдужими, які мають бажання відродити красу нашого краю та зробити  вклад  у  розвиток лісового господарства.

Щиро  дякуємо  Вам, що зацікавилися роботою нашого підприємства!                                                                                                       

 

Контора Болохівського та Брошнівського  лісництв

Площа Болохівського лісництва: 3534 га

Площа Брошнівського лісництва: 3962 га

 

Контора Войнилівського лісництва

Загальна площа лісництва: 3462 га

Контора Підмихайлівського  лісництва

Загальна площа лісництва: 3468 га

Контора  Калуського та Довго - Войнилівського лісництв

Площа  Калуського лісництва:  3199 га

Площа Довго - Войнилівського лісництва: 3374 га

Державне підприємство "Калуське лісове господарство"
с. Вістова, Калуський район, вул, Мислівська 1
тел.: (03472) 93-3-81
e-mail: kalush@ifforestry.gov.ua
Розробка та підтримка